W niedzielne popołudnie, 27 stycznia, w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie odbył się koncert kameralny zatytułowany „Karnawałowe rendez-vous”.
Na koncert zorganizowany przez Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej i Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” w Katowicach zaprosił Jan Książek – dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej.
Wykonawcami koncertu byli młodzi utalentowani artyści: Ewa Banasiak – sopran i Adrian Janus – baryton oraz znana już ożarowskim słuchaczom Katarzyna Rzeszutek – pianistka kameralistka. Koncert poprowadziła Ewa Kafel.
W programie koncertu (podzielonym na cztery odsłony) znalazły się: w części I, mozartowskiej, arie z oper W.A. Mozarta – aria Roberta z opery „La Finta Giardiniera” oraz duet La ci darem la mano z opery Don Giovanni.
W części II, moniuszkowskiej, znalazła się aria Hrabiny z III aktu opery Stanisława Moniuszki „Hrabina”, pieśń „Prząśniczka” do słów Jana Czeczota w wykonaniu Ewy Banasiak, pieśń „Dwie zorze” do słów Teofila Lenartowicza oraz ballada „Dziad i baba” do słów J.I. Kraszewskiego w wykonaniu Adriana Janusa.
W części III znalazła się aria Cie Cio San z opery G. Pucciniego „Madame Butterfly” (śpiewa Ewa Banasiak), piosenka z musicalu Claude – Michela Schonberga i Alilaina Boublila „Nędznicy”.
Natomiast w części IV czardasz Hrabiny „Gdzie mieszka miłość” z operetki „Hrabina Marica Imre Kalmana ( śpiewa Ewa Banasiak), piosenka „Gdybym był bogaty” z musicalu „Skrzypek na dachu” (śpiewa Adrian Janus) oraz dwa duety – z operetki Clivia (Nico Dostal) aria „Dziewczęta z Barcelony” i „Usta milczą” z operetki „Wesoła wdówka” F. Lehara.
Młodość wykonawców, ich wspaniałe głosy przy akompaniamencie p. Katarzyny Rzeszutek od początku koncertu budowały i dawkowały nastrój, by w ostatniej części zapowiedzianej piosenką policjanta z musicalu „Nędznicy” w części III koncertu wprowadzić słuchaczy w iście karnawałowy nastrój w części IV.
Swój zachwyt publiczność wyraziła owacjami na stojąco, prosząc o bis. Na bis artyści zaśpiewali „Dziewczęta z Barcelony”.
Zofia Białas/kultura.wielun.pl