Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

PCK, powiat wieluński i gmina Wieluń. Ruszyła pomoc dla Ukrainy

25 lutego 2022 | Komunikaty

W związku z agresją Rosji na naszego wschodniego sąsiada ruszyła pomoc dla uchodźców i samej Ukrainy.

Pomoc zaoferował powiat wieluński, Urząd Miejski, wielu mieszkańców naszej gminy i powiatu oraz Polski Czerwony Krzyż. Ruszyła także zbiórka pieniędzy przez Fundację Siepomaga.pl.

Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego Krzysztof Dziuba od razu zareagował na informację o wojnie na terenie Ukrainy oświadczając, że powiat gotowy jest na przyjęcie uchodźców z Ukrainy.

Smutny dzień w historii świata, łączymy się w tych trudnych chwilach z naszymi Rodakami i Przyjaciółmi na Ukrainie. Powiat Wieluński jest gotowy na przyjęcie osób opuszczających Ukrainę.

Ziemia Wieluńska doświadczona boleśnie pierwszymi chwilami II Wojny Światowej jest z Ukrainą.

– napisał w mediach społecznościowych Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego Krzysztof Dziuba

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie Biuro Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie ogłosiło, że również Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę środków #napomocUkrainie.

Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb. Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA” oraz za pomocą wpłat PayU na stronie PCK – tutaj.

Gmina Wieluń prowadzi bazę pomieszczeń mieszkalnych dla osób z Ukrainy potrzebujących schronienia zgłoszonych do placówki przez mieszkańców naszej gminy. Także powiat prowadzi taką bazę.

Drodzy Mieszkańcy! Dziś jesteśmy świadkami historycznych wydarzeń. O wczesnych godzinach porannych Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. To bardzo smutny i dramatyczny czas. Dlatego w tych trudnych chwilach łączymy się z naszymi Rodakami i Przyjaciółmi na Ukrainie.

Mieszkańcy naszej gminy zgłaszają się do nas, do Urzędu już od samego rana i zgłaszają wolne przestrzenie mieszkalne dla osób z Ukrainy, które potrzebują takiego schronienia. Gmina deklaruje prowadzenie bazy takich zgłoszeń, takich wolnych miejsc.

Jeśli posiadają Państwo miejsca, które możecie udostępnić jako schronienie proszę o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego. Jako mieszkańcy Ziemi Wieluńskiej, którzy doświadczyli boleśnie pierwszych ataków II Wojny Światowej rozumiemy i łączymy się z mieszkańcami Ukrainy. Bardzo dziękuje za już okazane serce!

– czytamy we wczorajszym wpisie na FB Wiceburmistrza Wielunia Joanny Skotnickiej-Fiuk

Gmina Wieluń, w związku z zaistniałą sytuacją, aby włączyć się w pomoc w poniedziałek, 28 lutego, o godz. 14:00 w Kino-Teatrze Syrena w Wieluniu, organizuje także spotkanie dla przedsiębiorców, zatrudniających obywateli z Ukrainy. Pismo do przedsiębiorców znajduje się w naszej galerii.

Konflikt na Ukrainie to niewyobrażalne cierpienie tysięcy niewinnych ludzi. Jest wojna czytamy z kolei na stronie Fundacji Siepomaga.pl. Zbiórkę środków na chwilę obecną (godz. 14:21) wsparło 57101 osób przelewając kwotę w wysokości 3 092 520 zł. Zebrana kwota rośnie w niezwykłym tempie. Zbiórkę można wspomóc na stronie – tutaj.

Także województwo łódzkie wspiera Ukrainę. Jeżeli ktoś ma konkretną ofertę pomocy lub jej potrzebuje i nie wie gdzie ją skierować to ma pisać na adres: lodzkiedlaukrainy@lodz.uw.gov.pl

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń