Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Dla klientów II oddziału ZUS w Łodzi darmowe maseczki ochronne

13 maja 2020 | Komunikaty

Od najbliższego czwartku, klienci, którzy będą załatwiali swoje sprawy na Salach Obsługi Klientów w jednostkach II oddziału ZUS w Łodzi, będą mogli uzyskać darmową wielorazową maseczkę ochronną.

Od czwartku (14 maja) klienci, którzy zgłoszą się do placówek II oddziału ZUS w Łodzi, otrzymają maseczkę ochroną wielokrotnego użytku.

Trzydzieści tysięcy maseczek uzyskaliśmy dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa łódzkiego. Ich zakup finansowany był ze środków unijnych. Każdy klient, przy okazji wizyty w naszej jednostce, będzie mógł zaopatrzyć się w maseczkę, która jest wielokrotnego użytku.

– informuje Krzysztof Jędrzejewski, dyrektor II oddziału ZUS w Łodzi

Do każdej maseczki dołączona jest instrukcja w jaki sposób prawidłowo z niej korzystać i jak dbać o to by, mogła posłużyć więcej niż raz. Zakład przypomina, że bezpośrednia obsługa klientów wznowiona została 4 maja i prowadzona jest z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Klienci wchodzący do Zakładu powinni zgodnie z rządowymi wytycznymi posiadać środki zakrywające nos i usta oraz rękawiczki ochronne lub przy wejściu do jednostki ZUS zdezynfekować dłonie udostępnionym środkiem dezynfekującym.

Nasze sale są już otwarte, zachęcamy jednak do kontaktów elektronicznych z ZUS-em, za pomocą Platformy Usług Elektronicznych. Jeśli jesteśmy już w Zakładzie, przy okazji załóżmy profil na PUE ZUS.

Osoby, które mają zaufany profil na PUE, nie muszą ruszać się z domu, żeby załatwić swoją sprawę w ZUS-ie. W czasach epidemii, to bardzo dobre rozwiązanie. Obecnie maseczki są dystrybuowane do naszych jednostek.

Na potrzeby pracowników ZUS przeznaczyliśmy 1 tys. maseczek, 29 tys. podzieliliśmy między nasze jednostki, biorąc pod uwagę liczbę klientów, którzy odwiedzają nasze sale obsługi w poszczególnych miejscowościach.

– dodaje dyrektor Krzysztof Jędrzejewski

Maseczki ochronne, będą udostępniane od czwartku w następujących placówkach ZUS:

1. siedziba II oddziału w Zduńskiej Woli przy ul. Kilińskiego (3,5 tys.),
2. Inspektorat w Łodzi przy ul. Łęczyckiej (8 tys.),
3. Inspektorat w Pabianicach przy ul. Kościuszki (5 tys.),
4. Inspektorat w Sieradzu przy ul. Piłsudskiego (3,5 tys.),
5. Inspektorat w Wieluniu przy ul. 3 Maja (3 tys.),
6. Biuro Terenowe w Pajęcznie przy ul. Wiśniowej (2 tys.),
7. Biuro Terenowe w Poddębicach przy ul. Narutowicza (1,5 tys.),
8. Biuro Terenowe w Wieruszowie przy ul. Bursztynowej (2 tys.).

Monika Kiełczyńska
Regionalny rzecznik prasowy ZUS
woj. łódzkiego

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń