W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu odbyła się promocja programów stypendialnych.
Na wydarzenie dotyczące uczniów z województwa łódzkiego zaprosił Zarząd Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego wraz z I LO w Wieluniu.
Ze względu na duże zainteresowanie uczniów stypendiami Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przygotował szereg prezentacji promujących wszystkie rodzaje stypendiów dostępnych w urzędzie.
Prezes Fundacji Andrzej Chowis przedstawił natomiast programy stypendialne i konkursowe Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego. Programy: „Lider Szkoły”, „Równe Szanse” czy program „Talenty” i Stypendia Pomostowe wspierają uzdolnioną i ambitną młodzież mieszkającą lub uczącą się na terenie powiatu wieluńskiego.
Zaraz po wystąpieniu Andrzeja Chowisa odbyły się prezentacje programów stypendialnych Urzędu Marszałkowskiego. Marta Zduńczyk opowiedziała o programie „Zawodowcy w Łódzkiem na BIS” a Dorota Komar przedstawiła stypendia naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Konkurs na najlepsze rozprawy i prace związane z województwem łódzkim.
Anna Salska, również z Urzędu Marszałkowskiego, zaprezentowała stypendia artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego, Sylwester Krych – Programy Marszałka Województwa Łódzkiego przeznaczone dla sportowców i trenerów oraz pracownik biura Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego Dawid Mucha zaprezentował portal Mojestypendium.pl.
Podczas wydarzenia nie zabrakło podziękowań wszystkim darczyńcom oraz ludziom dobrej woli. Podziękowano również osobom wspierającym działania Fundacji oraz lokalnym mediom. W dalszej części wydarzenia kolejno głos zabrali darczyńcy, stypendyści i zaproszeni goście.
Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie zwiększyło Państwa wiedzę na temat stypendiów. Być może wieść o dzisiejszym wydarzeniu dotrze do szerokiego grona odbiorców i niektórzy z nich zdecydują się wesprzeć działania Fundacji m. in. w zakresie programów stypendialnych.
Każdy 1% ma znaczenie. Bardzo proszę o ofiarowanie go na rzecz fundacji. Bez Państwa wsparcia nie będziemy w stanie pomagać.
– powiedziała na zakończenie prowadząca wydarzenie Grażyna Ryczyńska z Fundacji
To spotkanie było więc doskonałą okazją do przedstawienia sposobów pozyskania środków oraz miało za zadanie zachęcić darczyńców do wspierania tych programów. Zdecydowanie przybliżyło tematykę stypendiów, ich wartość dla młodzieży, źródła z jakich można je pobierać oraz możliwości finansowania stypendiów.
Projekt dofinansowano w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.