Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Wieluń triumfuje. Michał Bator bezkonkurencyjny, powiat wieluński na wysokiej pozycji

6 października 2024 | Wydarzenia

W dniu 3 października Aleksandrów Łódzki stał się areną wojewódzkiej inauguracji sportowego roku szkolnego 2024/2025.

W tym samym dniu, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, odbył się również Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych, w którym rywalizowali uczniowie na wszystkich etapach edukacji: w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady.

Jednym z najważniejszych momentów tego wydarzenia było zwycięstwo Michała Batora, ucznia I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu. W ramach Licealiady, Bator okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając tytuł mistrza województwa łódzkiego. Jego wynik był imponujący, co podkreśliło wysoką formę młodego sportowca.

Na uwagę zasługuje także sukces Szymona Batora, który reprezentował Szkołę Podstawową nr 2 w Wieluniu w igrzyskach młodzieży szkolnej. Szymon zajął wysokie, czwarte miejsce, co było znaczącym osiągnięciem w jego kategorii wiekowej.

W rywalizacji dziewcząt w ramach igrzysk dzieci również pojawiły się reprezentantki powiatu wieluńskiego. Roksana Antończyk z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Wieluniu zajęła 13. miejsce a Julia Buczek ze Szkoły Podstawowej w Osjakowie uplasowała się na 14. pozycji. Mimo trudnych warunków, dziewczęta wykazały się determinacją i sportowym duchem walki.

Cała rywalizacja zakończyła się wielkim sukcesem dla powiatu wieluńskiego, który w ogólnej klasyfikacji zajął wysokie, 4. miejsce. Jest to znaczące osiągnięcie świadczące o doskonałej pracy nauczycieli wychowania fizycznego oraz zaangażowaniu młodych sportowców.

źródło: Dariusz Fitas