Organizatorzy serdecznie zapraszają do „Doliny Objawienia” we wsi Kałuże na uroczystą Mszę świętą.
Msza święta w „Dolinie Objawienia” odbędzie się w dniu 15 sierpnia o godz. 16:00 i celebrowana będzie przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Antoniego Długosza.
Przed Mszą Świętą o godz. 15:30 odbędzie się koncert pieśni religijnych i religijno-patriotycznych w wykonaniu Grupy Śpiewaczej z gminy Osjaków. Tradycyjnie po Mszy świętej zostaną poświęcone zioła i kwiaty. Członkowie Zespołów Ludowych i Stowarzyszeń Kół Gospodyń Wiejskich proszeni są o przybycie w strojach ludowych a druhowie OSP i KGW proszeni są o przybycie z pocztami sztandarowymi.
W Dolinie Objawienia we wsi Kałuże, gdzie według tradycji od 150 lat bije cudowne Źródełko, od chwili zbudowania drewnianej kapliczki, kilka razy w roku zbierają się licznie wierni na Eucharystii. Szczególną Eucharystią jest doroczna Msza święta odprawiana w dniu 15 sierpnia, w dzień Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
Jednak nie tylko podczas niedzielnej Mszy świętej, w tej niepowtarzalnej leśnej scenerii, czy w czasie wakacji ale codziennie przez cały rok spotykają się w tym miejscu ludzie z różnych stron kraju i z zagranicy zauroczeni tym miejscem. Także przez cały rok liturgiczny odbywają się w tej leśnej katedrze różnego rodzaju spotkania modlitewne.
Dolina Objawienia mieści się na wzgórzu w dzietrznickich lasach. To tutaj w 1856 roku przy źródle w konarach okazałej sosny miała objawić się postać Matki Boskiej umysłowo chorej Franciszce Pęcherz. Władze carskie zaniepokojone zgromadzeniami w celu modlitewnym miejscowej ludności wywarły naciski, aby Kościół zakazał leśnych zgromadzeń i kazał wyciąć sosnę, przy której miało być widoczne objawienie.
Od tamtej pory źródełko w Dolinie Objawienia jest miejscem odwiedzanym przez pielgrzymów gdyż bardzo szybko miejscowa ludność zauważyła, że woda ze źródła ma właściwości lecznicze. Z tego też powodu przy źródle odprawiane są liczne nabożeństwa: 3 maja, 15 sierpnia i 8 września oraz w innych terminach zależnie od okoliczności.
fot. archiwum KW